ANBO krijgt predicaat 'Goed Bestuurd'

Geplaatst op 22-12-2017

De afgelopen jaren heeft ANBO hard gewerkt aan het aanpassen van de organisatie aan de geldende en  nieuwe wet- en regelgeving. En met succes want op 21 december heeft ANBO het predicaat ‘Goed Bestuurd’ uitgereikt gekregen van de Nederlandse Stichting voor Vereniging en Recht. Op 33 punten is ANBO getoetst, en is gekeken of onze zogeheten governance – de wijze van besturen, de manier waarop toezicht georganiseerd is en de werkafspraken die gemaakt zijn – voldoet aan de code goed bestuur en alle relevante wet- en regelgeving.

Leden hebben het voor het zeggen

Arthur van der Hoeff, directeur van de Nederlandse Stichting en Recht, zegt hierover: "We hebben beoordeeld hoe ANBO werkt en hoe de middelen die de vereniging tot zijn beschikking heeft - mensen, financiën, persoonsgegevens etc. - worden ingezet. Vervolgens hebben we gekeken naar de wijze waarop er toezicht gehouden wordt en wie het uiteindelijk voor het zeggen heeft. Bij ANBO zijn dat heel duidelijk de leden, zoals het hoort bij een vereniging."

Trots

“Zelf zeggen dat de vereniging goed georganiseerd is, is één ding, maar de wijze van bestuur en toezicht laten toetsen door onafhankelijke juristen is een andere. Sinds 2008 zijn we bezig geweest om onze vereniging te moderniseren en te verbeteren. We hebben een directe democratie; onze leden beslissen. Dat doen ze door op dagelijkse basis inhoudelijke input te leveren, maar ook door onze rechtstreeks gekozen ledenraad. Ons bestuursmodel en onze statuten zijn aangepast aan de eisen die de wet aan ons stelt. En de geldstromen zijn gecentraliseerd, waardoor de verantwoording nu goed is. En ten slotte, zeer belangrijk, we voldoen aan de bestaande én de nieuwe privacywetgeving. We mogen zeggen dat we volledig ten dienste staan van onze leden, en verantwoord omgaan met alles wat ze ons ter beschikking geven. Ik ben dus heel trots op dit predicaat!”, zo zegt ANBO-bestuurder Liane den Haan.

"Het was niet altijd gemakkelijk om ingewikkelde zaken als bestuur, toezicht en verantwoording uit te leggen en te veranderen. Maar het is gelukt en ik ben trots op het eindresultaat", zo vult Rinus Tazelaar, voorzitter van de Raad van Toezicht aan.

 

goed bestuur

Rinus Tazelaar, Liane den Haan en Arthur van der Hoeff

ANBO.nl maakt gebruik van cookies
anbo.nl plaatst cookies om het gebruik van de website te analyseren en om het mogelijk te maken inhoud via social media te delen. De website maakt ook gebruik van functies van derden die mogelijk cookies kunnen plaatsen. Door deze melding weg te klikken of gebruik te blijven maken van de site stemt u in met het plaatsen hiervan. In onze disclaimer leest u hier meer over. Sluiten